Skip Navigation Links.

Бесконтактен термометар

EXTECH 42512
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
EXTECH

Бесконтактен IR термометар со две ласерски точки за температури (-50 до 1000)°C.

11.414 ден
(вклучено ДДВ): 1.741,12 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Extech 42512 е бесконтактен IR термометар со две ласерски точки за температури (-50 до 1000)°C. Поседува посебна функција за звучен аларм за надминување на пренагодена вредност на температурата.

 

Карактеристики:

  • Двоен ласер за прецизно определување на мерната точка
  • Бело позадинско светло
  • Мало време на одзивност 0,15sec со приказ на MAX вредност
  • Нагодувачка емисивност за подобрување на точноста при мерење на различни материјали
  • Нагодувачки алармни вредности High/Low со звучен сигнал при надминување
  • Посебна функција за заклучување за континуирано мерење
  • Заштитно куќиште
  • Комплетен со батерија и мала преносна торбица
Температурен опсег -50 - 1000 °C
Точност 1 %
Оптичка резолуција
50:1
Време на одзивност 0,5 ms
Емисивност
Нагодувачка 0,1-1
Влез за температурна сонда
Не
Ласериски зрак
Со две точки
Отчитувања
MAX
High/Low аларми
Да, звучен и визуелен
Меморија
Не
Врска со компјутер
Не

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.