Skip Navigation Links.

Бесконтактен термометар за телесна температура

CEM DT-8806S
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Бесконтактен инфрацрвен термометар  специјално наменет за мерење на температура на човечко тело.

4.715 ден
(вклучено ДДВ): 719,24 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

CEM DT-8806S е бесконтактен IR термометар специјално дизајниран за мерење на
температура на
човечко тело независно од амбиенталната температура. Овој термометар може да се користи и за мерење на температурата на бебешка опрема (на пр. шише, када со вода и сл.) или пак - за мерење на собна температура со функцијата SURFACE TEMP.

 
Карактеристики:

 

 • Прецизни бесконтактни мерења во согласност со стандардот ASTM E1965-1998 (2003)
 • Два режими на мерење: BODY и SURFACE во зависност дали се мери температура на човечко тело или површина
 • Опсег на мерење (BODY режим): 32,0 до 42,5°C
 • Опсег на мерење (SURFACE режим): 0 до 60°C
 • Точност: ± 0,3°C
 • Растојание на мерење: 5-15 см
 • Нагодување на алармна вредност
 • Зачувување на последните 32 мерења во меморија
 • DataHOLD и AutoPowerOff функции
 • Резолуција на мерење: 0,1°C
 • Дисплеј со позаднинско осветлување
 • Работна температура: 10 до 40°C
 • Напојување: 2х1,5V ААА батерии


Комплетот содржи: 2x1.5V батерии „AAA“, торбица за носење.

Температурен опсег 32 - 42.5 °C
Точност 1 %
Влез за температурна сонда
Не
High/Low аларми
Да, звучен и визуелен
Меморија
Да
Врска со компјутер
Не
IP заштита
Не е пропишана
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.