Skip Navigation Links.

Дигитален мемориски осцилоскоп

TEK-DPO2014
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
TEKTRONIX

Дигитален мемориски осцилоскоп со 4х100MHz канали и напредни функции.

207.194 ден
(вклучено ДДВ): 31.605,86 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Tektronix DPO2014 - дигитален мемориски осцилоскоп со 4х100MHz канали, припадник на серијата DPO2000 осцилоскопи на Tektronix. Оваа серија ја користи револуционерната DPO (Digital Phosphor osciloscope) технологија, со која се врши паралелно процесирање на влезните сигнали користејќи три димензии: амплитуда, време и временска распределба на сигналите во реално време. Целта на дисплејот на осцилоскопот да се добие најпрегледна и најпрецизна слика за понатамошна анализа.
Дебагирајте полесно и поедноставно од кога и да било порано со специјалната функцијата Wave Inspector, со која може да се зумира, повторно да се прикаже, да се “растегне” формата по X или Y оската, да се паузира и да се постават ограничувачи на брановата форма. Сето ова ги вбројува овие серии осцилоскопи меѓу идеалните при работа со познатите сериски протоколи: I2C, SPI, RS-232/422/485/UART, CAN и LIN.
 

Карактеристики:

 • 7 inch (180 mm) светол, TFT-LCD колор дисплеј
 • 4 аналогни канали, опсег до  100MHz
 • Брзина на одбирање до 1 GS/s на сите канали
 • 1 Mega sample должина на запис на сите канали
 • 5,000 wfm/s брзина на освежување на брановата форма
 • Wave Inspector® навигација и пребаруваење за напредна анализа на брановите форми
 • FilterVu™ променлив NF филтер за елиминираење на кумулативниот шум врз брановиот облик при наблудување на суперпонирани VF настани
 • 29 автоматски мерења, FFT анализа и поедноставена анализа на брановата форма
 • TekVPI® интерфејс за сондите за подршка на активни, диференцијални или струјни сонди
 • USB 2.0 порта на предниот панел за USB Memory Stick
 • USB 2.0 порта на задниот панел за приклучување на PC или принтер
 • I2C, SPI, CAN, LIN, и RS-232/422/485/UART сериско тригерирање, декодирање и анализирање (опции)
 • 10/100 Ethernet порта за приклучување на мрежа (опција) и видео излез за приклучување на монитор (опција)
 • Лесен и со мал габарит – само 3.6kg

Комплетот е составен од:

 • TPP0200 200 MHz
 • 4  пасивни сонди
 • Упатство за употреба
 • Документација на CD (063-4118-xx)
 • OpenChoice® Desktop софтвер
 • NI LabVIEW SignalExpress™ Tektronix Edition LE софтвер
 • Калибрациски сертификат следлив до националнен метролошки институт според ISO9001 системот за квалитет
 • Напоен кабел
Фреквентен опсег 100 MHz
Број на аналогни канали 4
Брзина на семплирање 1 GS/s
Комуникација
USB
LAN (со дополнителен модул)
Надворешна меморија
USB
Видео излез
Да, со дополнителен модул
LabView драјвер
Да
Должина на канал (М/канал) 1
Подршка за тригери
I2C
CAN
SPI
UART
RS232/422/485

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.