Print this pageseparatorSmaller textspacertextp

15-ти FLUKE Работилници

Скопје, 26.11.2019 13:50:51

Продолжувајќи ја успешната соработка со светскиот производител на мерна опрема, FLUKE, и оваа година 15-ти пат по ред, во периодот од 11ти до 15ти ноември ги реализиравме добро познатите практично-показни работилници.

Во рамките на оваа сесија за првпат го промовиравме тестерот на притисок Fluke 729, кој преставува комплетно, автоматизирано решение за потребите за проверка, тестирање и калибрација на притисочните давачи. Не изостана и интересот за новите термовизиски камери од Fluke, особено сосема новата Fluke Ti401, која е првиот модел во својата класа со висока резолуција (640х480). Истотака, интересен беше и првиот референтен извор/тестер за двополни тестери на напон, Fluke PRV240FS, кој всушност преставува генератор за 220V наменет за проверка на тестерите на напон.... Овој извор беше и одлична можност да ја покажеме и револуционерната функција FieldSense на Fluke T6-1000: приказ и мерење на напон без контакт со проводникот.

Работилницата ја проследија 45 технички лица од следниве компании:

  1. Аспектус Фарма, Скопје
  2. Електродистрибуција, Скопје
  3. АД ЕЛЕМ Подружница РЕК Битола, Битола
  4. Лакталис Млекарница, Битола
  5. Костал, Охрид
  6. ОДВ Електрик, Охрид
  7. Дура Аутомотиве, Скопје
  8. Кемет Електроникс, Скопје

Со овогодинешните 8 работилници, бројот на вкупно реализирани се зголеми на 147 за периодот од 2012 па наваму, додека бројот на технички лица кои ја проследиле надмина 750. Тоа е нашиот “капитал” кој индустријата го препозна, обезбедувајќи широко отворени врати за секоја итерација сега и понатаму.

Се надеваме дека дадовме придонес до наведената цел и им благодариме на наведените компании за реализација на настанот.

 

Последни вести
17.03.2020
Реализирано четвртото издание на стручниот семинар ”Вовед во Термовизија”

Традиционалното, четврто по ред издание на семинарот “Вовед во Термов ...

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.