Skip Navigation Links.

Метал Детектор

VELLEMAN CS130
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
VELLEMAN
Метал Детектор, Аналоген
5.990 ден
(вклучено ДДВ): 913,73 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Velleman CS130 - Mетал детектор за трагање на монети, накит, злато, сребро, со општа намена за детекција и лоцирање на метали.

 

Карактеристики:

 • Телескопски држач со променлива должина
 • Удобен потпирач за рака
 • Водоотпорна сонда
 • Аудио излез 3,5mm за слушалки
 • Аналоген индикатор со индикација на типот на метал
 • Можност за промена на засилувањето и нивото на звук од звучникот
 • Функција за елиминирање на позадинските сигнали кои потекнуваат од минерализирани почви
 • Напојување: 1 x 9V батериja
 • Индикатор за слаба батерија
 • Должина на држачот: (78 - 106)cm
 • Дијаметар на сондата (намотка): Ф19cm

 

 

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.