Skip Navigation Links.

Напредна термовизиска камера за индустриска намена

FLUKE Ti300
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE

Термовизиска камера со напредни перформанси за употреба во индустријата. Поседува специјална LaserSharp™ Auto Focus функција за добивање на јасни и остри термовизиски слики. Има можност за монтажа на леќи за проширување/намалување на видното поле.

473.504 ден
(вклучено ДДВ): 72.229,42 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke Ti300 - напредна термовизиска камера за индустриско одржување, современа алатка во процесите на одржување и откривање на дефекти.

Освен стандардните функции, содржи и функција LaserSharp™ Auto Focus за автоматско добивање на кристално чисти и фокусирани термовизиски слики.

Користејќи ја уникатната IR-Fusion® технологија, се врши едноставно префрлување помеѓу различните начини на прикажување на сликата: термовизиска, слика-во-слика, или обична фотографија на објектот. Има можност за додавање на леќи за зголемување/намалување на видното поле.

 

Карактеристики:

 • Револуционерна LaserSharp™ Auto Focus функција за континуирано, потполно автоматско фокусирање на сликата. Камерата најпрво го мери растојанието до мерниот објект и на основа на резултатот ја фокусира сликата
 • Голем, осветлен дисплеј, осетлив на допир со дијагонала 3,5 инчи (8.9cm)
 • Температурен опсег: (-20 +650)°C, со термичка осетливост (NETD): ≤0.05°C (50mK) при температура од 30°C
 • Резолуција на IR сензор: 240x180
 • Нагодување на емисивноста (emissivity), трансмисијата (transmission) и рефлексијата (background reflection temperature) 
 • Резолуција на видливата (фотографска) камера: 5МP
 • Оптимизирана за работа во “тешки” работни средини
 • Изградена и тестирана на падови од 2m висина
 • Избор од различни стандардни  и специјални Ultra contrast палети за лесен преглед на термовизиската слика
 • IR-PhotoNotes™ функција за додавање на 5 фотографски слики на секоја термовизиска
 • Снимање на аудио коментари со должина од 60sec за секоја слика
 • 4GB мемориска картица за снимање на 3000 слики во jpg/bmp формат
 • Можност за снимање на звучни записи со времетраење од 60сек за секоја термовизиска слика
 • Снимање на потполно радиометриско (термовизиско) видео (is3 формат) со сите термовизиски податоци
 • Стандарден агол на гледање: 24° хоризонтално × 17° вертикално. Проширување на видното после со широкоаголни леќи (опција) за агол 46°×34°, односно намалување со telephoto леќи (опција) за  агол 12°×9°
 • Бежично Wi-Fi  поврзување со компјутер, локална мрежа (LAN), iPhone® и iPad® уреди
 • Вградена светилка за осветлување на мерната точка
 • Електронски компас за одредување на положбата на сликата
 • Поврзување со 5 дополнителни уред од серијата CNX бежични мерни уреди за истовремено следење на мерни големини поврзани со термовизиското снимање
 • IP54 заштита од влага и прашина

Во компетот се содржат:

 • Термовизиска камера Ti300 со брзина на освежување на слика од 9Hz
 • 2xLiOn батерии
 • AC напојување кој истовремено е и полнач за батериите
 • 4GB MicroSD-мемориска картичка со SD адаптер
 • SD-читач на картички (USB) за симнување на сликите во компјутер
 • SmartView™ софтвер со бесплатни доживотни надградби
 • USB кабел, HDMI кабел
 • Робусен тврд куфер
 • Мека торба за транспорт
 • Рачен каиш
 • Упатство за користење
 • Картица за регистрација на уредот

 

Големина на дисплеј 3,5 ''
Температурен опсег -20 - 650 °C
Термичка чувствителност (NETD) 50 mK
Резолуција на IR детектор 240 x 180 pix
Просторен агол (FOV) 24 x 17 °
Просторна резолуција за IR (IFOV) 1,75 mRad
Резолуција на фотографска слика 5,0 Mpix
Точност 2 %
Брзина на освeжување на слика 9 Hz
Звучни коментари на слика
Да
Минимално IR фокусно растојание 15 cm
Приказ на слика
Потполно инфрацрвена
Потполно фотографска
Слика во слика
Meшана инфрацрвена и видлива (blending)
Снимање на видео
MPEG4/AVI
Радиометриско
Видео излез
Да
Медиум за снимање на сликите
Мемориска картица
Корекција на емисија
Да
Корекција на трансмисија
Да
Колор аларми
HOT
COLD
Isotherm
Времетраење на батерија 4 h
Можност за додавање на леќи
Широаголни
Тесноаголни
Маса 1.040 g
IP заштита
IP54
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.