Skip Navigation Links.

Компактна Термовизиска Камера

FLIR C2
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLIR

Термовизиска камера во џебна изведба наменета за изведување на термовизиски снимања кај електро/механички апликации и инспекција на објекти во градежништвото. 

 

 

50.682 ден
(вклучено ДДВ): 7.731,15 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Пакети
Производов се содржи и во следниве пакети:

FLIR C2 е првата термовизиска камера во компактна, џебна изведба. Наменета е за употреба во електромеханичките апликации во индустријата, инспекција на објекти во градежништвото и сл. Нејзината изведба овозможува брзо, лесно и флексибилно изведување на комплетни термовизиски снимања. Камерата ја содржи патентираната MSX® функција на Flir, со која значително се подобрува квалитетот на термовизиските слики преку додавање на визуелни, позадински делови.

 

Карактеристики:

 • Лесна, тенка изведба - идеална за сместување во секој џеб
 • Кристално јасен 3-инчен дисплеј осетлив на допир, со можност за автоматска ротација
 • Вграден LED светилка на камерата за осветлување на мерната површина
 • Потполно радиометриска слика
 • MSX-подобрување на термовизиските слики обезбедува приказ на дополнителни  детали на сликата за полесно да се идентификуваат проблематичните области
 • Термовизиските слики со резолуција од 4800 пиксели за температурен опсег  од -10°C до 150°C
 • Широко видно поле (FOV) за поголема содржина на сликата со висока термичка чувствителност за добивање на суптилни температурни разлики при инспекцијата на објекти
 • Вклучен FLIR Tools софтвер за изработка на професионални извештаи  - стандард во индустријата на полето на термовизија
 • Преност на видео преку софтверот  FLIR Tools и/или FLIR ResearchIR

Комплетот содржи:

 • Термовизиска камера
 • Батерија (вградена во камерата)
 • Врвка
 • Напојување / полнач
 • Трипод адаптер
 • Печатено кратко упатство за употреба
 • USB мемориски стик со комплетно упатство за употреба
 • USB кабел
Големина на дисплеј 3 ''
Температурен опсег -10 - 150 °C
Термичка чувствителност (NETD) 0,1 mK
Резолуција на IR детектор 80 x 60 pix
Просторен агол (FOV) 41 x 31 °
Резолуција на фотографска слика 3 Mpix
Точност 2 %
Брзина на освeжување на слика 9 Hz
Звучни коментари на слика
Не
Минимално IR фокусно растојание 15 cm
Приказ на слика
Потполно инфрацрвена
Потполно фотографска
Meшана инфрацрвена и видлива (blending)
Снимање на видео
MPEG4/AVI
Видео излез
Да
Медиум за снимање на сликите
Внатрешна меморија
Корекција на емисија
Да
Корекција на трансмисија
Не
Времетраење на батерија 2 h
Можност за додавање на леќи
Не
Маса 0,13 g

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.