Skip Navigation Links.

Напредна термовизиска камера за индустриска намена

FLUKE Ti480PRO 9
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE

Термовизиска камера со напредни перформанси за употреба во индустријата. Поседува специјална LaserSharp™ и MultiSharp™ функција  за добивање на јасни и остри термовизиски слики. Има можност за монтажа на леќи за проширување/намалување на видното поле.

981.375 ден
(вклучено ДДВ): 149.701,27 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke Ti480PRO - напредна термовизиска камера за индустриско одржување, современа алатка во процесите на одржување и откривање на дефекти.

Освен стандардните функции, содржи и функција LaserSharp™ Auto Focus за автоматско добивање на кристално чисти и фокусирани термовизиски слики.

Дополнително подобрување на фокусот на термовизиските слики преку функцијата MultiSharp™ фокус, со која камерата прави неколку слики при автоматското фокусирање и ја дава најострата слика на дисплејот.

Користејќи ја уникатната IR-Fusion® технологија, се врши едноставно префрлување помеѓу различните начини на прикажување на сликата: термовизиска, слика-во-слика, или обична фотографија на објектот. Има можност за додавање на леќи за зголемување/намалување на видното поле.

 

Карактеристики:

 • Револуционерна LaserSharp™ Auto Focus функција за континуирано, потполно автоматско фокусирање на сликата. Камерата најпрво го мери растојанието до мерниот објект и на основа на резултатот ја фокусира сликата
 • MultiSharp™ фокус за дополнително подобрување на фокусот на сликата
 • Голем, осветлен дисплеј, осетлив на допир со дијагонала 3,5 инчи (8.9cm)
 • Температурен опсег: (-20 +1200)°C, со термичка осетливост (NETD): ≤0.050°C (50mK) при температура од 30°C
 • Резолуција на IR сензор: 640x480. 4-кратно подобрување на резолуцијата на сликата (резолуција 1280х960) во софтверот SmartView преку опцијата SuperResolution
 • Нагодување на емисивноста (emissivity), трансмисијата (transmission) и рефлексијата (background reflection temperature) 
 • Резолуција на видливата (фотографска) камера: 5МP
 • Дигитален зум: 2х и 4х
 • Оптимизирана за работа во “тешки” работни средини
 • Изградена и тестирана на падови од 2m висина
 • Избор од различни стандардни  и специјални Ultra contrast палети за лесен преглед на термовизиската слика
 • IR-PhotoNotes™ функција за додавање на 5 фотографски слики на секоја термовизиска
 • Снимање на аудио коментари со должина од 60sec за секоја слика
 • 4GB мемориска картица за снимање на 3000 слики во jpg/bmp формат
 • Можност за снимање на звучни записи со времетраење од 60сек за секоја термовизиска слика
 • Снимање на потполно радиометриско (термовизиско) видео (is3 формат) со сите термовизиски податоци
 • Стандарден агол на гледање: 34° хоризонтално × 24° вертикално. Проширување на видното поле со широкоаголни леќи (опција) за агол 46°×34°, односно намалување со telephoto леќи (опција) за  агол 12°×9°
 • Бежично Wi-Fi  поврзување со компјутер, локална мрежа (LAN), iPhone® и iPad® уреди
 • Вградена светилка за осветлување на мерната точка
 • Поврзување со FlukeConnect апликацијата за паметен уред
 • IP54 заштита од влага и прашина

Во комплетот се содржат:

 • Термовизиска камера Ti480PRO со брзина на освежување на слика од 9Hz
 • 2xLiOn батерии
 • AC напојување кој истовремено е и полнач за батериите
 • 4GB MicroSD-мемориска картичка со SD адаптер
 • SD-читач на картички (USB) за симнување на сликите во компјутер
 • SmartView™ софтвер со бесплатни доживотни надградби
 • USB кабел, HDMI кабел
 • Робусен тврд куфер
 • Мека торба за транспорт
 • Рачен каиш
 • Упатство за користење
 • Картица за регистрација на уредот

 

Големина на дисплеј 3,5 ''
Температурен опсег -20 - 1200 °C
Термичка чувствителност (NETD) 50 mK
Резолуција на IR детектор 640 x 480 pix
Просторен агол (FOV) 24 x 17 °
Просторна резолуција за IR (IFOV) 0,93 mRad
Резолуција на фотографска слика 5,0 Mpix
Точност 2 %
Брзина на освeжување на слика 9 Hz
Звучни коментари на слика
Да
Минимално IR фокусно растојание 15 cm
Приказ на слика
Потполно инфрацрвена
Потполно фотографска
Слика во слика
Meшана инфрацрвена и видлива (blending)
Снимање на видео
MPEG4/AVI
Радиометриско
Видео излез
Да
Медиум за снимање на сликите
Внатрешна меморија
Мемориска картица
Дигитален зум 4 x
Корекција на емисија
Да
Корекција на трансмисија
Да
Колор аларми
HOT
COLD
Isotherm
Времетраење на батерија 3 h
Можност за додавање на леќи
Широаголни
Тесноаголни
Поврзување
USB
Bluetooth
Wi-Fi
Маса 1.040 g
IP заштита
IP54
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.