Skip Navigation Links.

Tермовизиска камера за секојдневно одржување

FLIR E53
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLIR

Термовизиска камера наменета  за секојдневно одржување во индустриските процеси. Содржи иновативни функции за изведување на снимањата, можност за додавање на леќи и заштитено куќиште од влага, прашина и вибрации.

373.802 ден
(вклучено ДДВ): 57.020,64 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Flir E53 - термовизиска камера од Е-серијата термовизиски камери на производителот Flir наменети за секојдневно индустриско одржување. Како и другите модели на серијата, Е53 поседува фотографска камера и можност за додавање на леќи. Има и дигитален зум на сликата за преглед на снимените детали,  можност за снимање на видео и функција MSX за мешање  на фотографските и термовизиските слики.

 

Карактеристики:

 • Голем осветлен LCD дисплеј со дијагонала 4", осетлив на допир
 • IR сензор со 240x180 пиксели резолуција
 • Вградена фотографска камера со резолуција 5MP
 • Функција за мешање на термовизиските и фотографските слики
 • Посебна функција MSX (Multi Spectral Dynamic Imaging) со која на термовизиската слика се појавуваат детали од видливиот спектар (ознаки, рабови, контури и сл.)
 • Автоматски фокус, управуван преку мерење на оддалеченоста до објектот
 • Широк температурен опсег: (-20-650)°C со точност ±2%
 • 0,03°C термичка чувствителност
 • UltraMAX функција за зголемување на резолуцијата за 4 пати при анализа на сликите во софтверот Flir Tools +
 • Брзина на освежување на сликата: 30Hz
 • Можност за промена на простолниот агол преку додавање на широкопојасни или теснопојасни леќи (опција)
 • Начин на мерење: 1 точка (spotmeter)
 • Wi-Fi бежична врска, Bluetooth конекција
 • Дигитален зум на сликата 4х
 • Видео MPEG4  DisplayPort излез
 • Снимање на радиометриско и стандардно (MPEG/AVI) видео
 • Слот за мемориска картичка
 • IP54 заштита од влага и прашина

Комплетот содржи:

 • Термовизиска камера Flir Е53
 • 2 x Батерии
 • Дополнителен полнач за две батерии
 • Адаптер за напојување
 • Мемориска картичка 8GB
 • Држач за на рака, капачиња за објективот
 • Упатство за користење
 • Тврд куфер за носење
 • Кабле USB2.0A на USB Type-C cable, 1 m
 • Адаптер USB Type-C на HDMI, UH311
 • Кабле USB Type-C на USB Type-C (USB2.0 standard),1.0 m
 • Опции: теснопојасни или широкопојасни леќи

 

Големина на дисплеј 4 ''
Температурен опсег -20 - 650 °C
Термичка чувствителност (NETD) 30 mK
Резолуција на IR детектор 240 x 180 pix
Просторен агол (FOV) 24 x 18 °
Просторна резолуција за IR (IFOV) 0,9 mRad
Резолуција на фотографска слика 5 Mpix
Точност 2 %
Брзина на освeжување на слика 30 Hz
Минимално IR фокусно растојание 50 cm
Приказ на слика
Потполно инфрацрвена
Потполно фотографска
Слика во слика
Meшана инфрацрвена и видлива (blending)
Снимање на видео
MPEG4/AVI
Радиометриско
Видео излез
Да
Медиум за снимање на сликите
Мемориска картица
Дигитален зум 4 x
Корекција на емисија
Да
Колор аларми
HOT
COLD
Isotherm
Времетраење на батерија 2,5 h
Можност за додавање на леќи
Широаголни
Тесноаголни
Поврзување
USB
Bluetooth
Wi-Fi
Маса 1.000 g
IP заштита
IP54

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.