Skip Navigation Links.

Буксна за кабел

RH-BULA20KB
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
HIRSCHMANN

Буксна за монтажа на кабел, 4mm.

85 ден
(вклучено ДДВ): 12,97 ден
На лагер
w

Приклучок за кабел со повеќе пружини, со рапава флексибилна изолација со попречен отвор. Изолацијата се  стеснува кон крајот за заштита на кабел од превиткување.

 

Карактеристики:

  • Дијаметар: 4mm
  • Максимален дијаметар на кабел: 1.5mm2
  • Макс. струја: 16A
  • Боја: црна
  • Монтирање на кабел : со шраф
Дијаметар 4 mm
Боја
 црна
Дебелина на кабелот 1,5 mm
Максимална Струја 16 A
Тежина 6 g
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.