Мерна Сонда

PJP-2119R
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
ELECTRO-PJP
Код од Произв.: 4411-d4-IEC-100-R
Тест Кабел, 12A, Црвена
306 ден
(вклучено ДДВ): 46,68 ден
Б.Исп.одЛагер
w

PJP-2119R - единечна мерна сонда со 4mm завршеток. Има зајакната изолација за макс.струја до 12A и работен температурен опсег (-60+180)°C.

Оригинален код на производителот: 4411-d4-IEC-100-R 

Состав
Единечна, црвена
Изолација
Силиконска изолација
Должина на кабел 1 m
Максимална струја
12 A
Завршеток на сондата
Метален врв 4mm
Напонска категорија
CAT III 1000V
CAT IV 600V
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.