Skip Navigation Links.

2mm женска буксна за на кабел

RH-MKU1BU
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
HIRSCHMANN

2mm женска буксна за монтажа на кабел, до 6А, до 60V DC, сина.

76 ден
(вклучено ДДВ): 11,59 ден
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w

RH-MKU1BU е мини 2 mm буксна за монтажа на кабел со лемење. Има флексибилна PVC изолација.

Се користи за монтажа на кабли со максимален надворешен дијаметар од 2mm.

 

Карактеристики:

  • Номинална струја: 6A
  • Номинален напон: 60V DC
  • Боја: сина
  • Материјал за куќиште: PVC
  • Контактен материјал: месинг, пониклуван
Дијаметар 2 mm
Максимален напон 60 V-AC
Максимална Струја 6 A
Должина 39 mm
Тежина 2 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.