sedi doma mk
Skip Navigation Links.

Индустриски процесни калибратори ADDITEL

Производи на страна:
Страна 1 од 1
ADT 760MA
Брзо инфо
(0)

Автоматизиран калибратор на притисок со вградена електрична пумпа со капацитет до 20bar и систем за автоматско управување и одржување на притисокот.

732.329 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 672-GP10K
Брзо инфо
(0)

Калибратор на притисок со работен опсег до 700bar со точност 0,02%FS и мерење на напонски и струјни процесни сигнали.

224.227 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 221A
Брзо инфо
(0)

Повеќенаменски процесен калибратор за мерење, генерирање и симулација на електрични процесни сигнали и температурни сонди.

233.263 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 222A
Брзо инфо
(0)
Повеќенаменски процесен калибратор за мерење, генерирање и симулација на електрични процесни сигнали и температурни сонди. Мерење на притисок со употреба на дополнителен мер...
361.214 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 223A
Брзо инфо
(0)
Повеќенаменски процесен калибратор со HART комуникатор за мерење, генерирање и симулација на електрични процесни сигнали и температурни сонди. Мерење на притисок со употреба...
491.451 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 680-GP3K
Брзо инфо
(0)

Прецизен мерач на релативен притисок до 200bar и точност 0,05%FS за мерење во течности или гасови.

41.439 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 681-GP10K
Брзо инфо
(0)

Прецизен мерач на релативен притисок до 700bar и точност 0,02%FS за мерење во течности или гасови.

97.937 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 210
Брзо инфо
(0)

Процесен калибратор на струјна јамка за проверка на струјните јамки во опсег 0-24mA и мерење на напонски сигнали 30V-DC.

77.166 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 209
Брзо инфо
(0)

Процесен калибратор на струјна јамка за проверка на струјните јамки во опсег 0-24mA и мерење на напонски сигнали 30V-DC.

58.471 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 875-660
Брзо инфо
(0)

Процесна температурна када наменета за калибрација на температурни сонди и процесни претворувачи за температурен опсег (33-660)°C.

511.599 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

 

 

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.