PMR радио (токи-воки)

COBRA-MT975C
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
COBRA

PMR радио (токи-воки) со работен опсег до 10km.

4.750 ден
(вклучено ДДВ): 724,58 ден
Беспл. Испор.
w
Пакети
Производов се содржи и во следниве пакети:

Ова PMR радио има работен опсег максимум до 10 километри (*) со UHF/FM чист прием на сигнал. Можете да одберете еден од 8 канали и да го проверите статусот на LCD дисплејот на уредот. 38-те CTCSS и 83-те DSC кодови ви нудат вкупно 121 приватни кодови. Комбинирано со 8-те канали тоа е вкупно 968 приватни комбинации. Опремено е со нова технологија за зачувување на батериите што го зголемува нивниот работен век. Во комплетот има вклучено батерии и полнач за батериите.

 

Канали:

  • 1 = 446.00625 MHz
  • 2 = 446.01875 MHz
  • 3 = 446.03125 MHz
  • 4 = 446.04375 MHz
  • 5 = 446.05625 MHz
  • 6 = 446.06875 MHz
  • 7 = 446.08125 MHz
  • 8 = 446.09375 MHz

 

* Во идеални климатски услови и само при оптичка видливост, во сите други ситуации работниот опсег е помал.

Канали 8
RF излез 500 mW
Тежина 107 g
Димензии 144.4x59x29.4 mm
Боја
 сина
 црна
Дополнителна Опрема

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.