Skip Navigation Links.

Најнови производи: Телекомуникациска мерна опрема

Производи на страна:
Страна 1 од 7
FITEL S326A
Брзо инфо
(0)

Нож за сечење

на оптички влакна.

70.623 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE MT8200-60K
Брзо инфо
(0)

Дигиталните сонди за трагање овозможуваат брзо и едноставно пронаоѓање на вистинскиот кабел поради отпорноста на пречки и останати индуцирани сигнали во каблите.

16.607 ден
Повеќе
На лагер
w
CMP-RCT11
Брзо инфо
(0)

Тон генератор и сонда за трагање на парици и кабли за употреба при тестирање на мрежни инсталации.

2.550 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE OFP100S/IN
Брзо инфо
(0)
Новиот Optifiber PRO оптички рефлекометар, на голема врата ги донесува Smart технологиите во мерната инстументација за тестирање на оптички мрежи. Со новиот кориснички интер...
748.789 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE NFC-KIT-E
Брзо инфо
(0)

Комплет за чистење на оптички влакна и конектори со полуавтоматски (One click) алатки за чистење.

21.187 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE DSX-5000
Брзо инфо
(0)
Инструмент од новата “Smart” генерација за анализа и мониторинг на бакарни, оптички и безжични мрежи. Единствено решение за тестирање и анализа на сите типови на...
825.637 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LT-103
Брзо инфо
(0)

Тестер на мрежни, телефонски, USB, BNC и FireWire кабли.

2.222 ден
Повеќе
На лагер
w
LT-102
Брзо инфо
(0)

Тестер на мрежни и телефонски кабли.

1.490 ден
Повеќе
На лагер
w
MITEL FHS2D02
Брзо инфо
(0)

Ласерски извор на светлина на 1310nm и 1550nm.

35.187 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE FTK2000
Брзо инфо
(0)

Инструментот за мерење на оптичка моќност има можност за префрлување на податоците на компјутер и нивно понатамошно менаџирање преку софтверот LinkWare.

263.963 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE MFTK 1200
Брзо инфо
(0)

Комплет составен од извор на оптичка моќност и инструмент за мерење на оптичка моќност. 

674.266 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
METREL LAN350
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MI 2016 ST

Напреден инструмент за тестирање на бакарни мрежи со можност за тестирање до категорија 6, т.е. ISO Class E стандардот.

131.598 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
YOKOGAWA AQ1200
Брзо инфо
(0)

Мултифункционален тестер со компактен дизајн и оптимизирани функции, кој е наменет за тестирање на инсталации и одржување на оптички линкови.

267.042 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
YOKOGAWA AQ1100B
Брзо инфо
(0)

Инструмент за мерење на оптичка моќност кој содржи извор на светлина и мерач на оптичка моќност во едно куќиште. Со ваквиот дизајн практично имате 2 инструменти во 1.

Повеќе
Само во продавница
FLUKE OPTIF.PRO
Брзо инфо
(0)

Fluke Optifiber PRO е OTDR инструмент произведен за да се соочи со предизвиците при тестирањето на пристапни мрежи.

Повеќе
Само во продавница
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.