Skip Navigation Links.

Најнови производи: Полупроводници

Производи на страна:
Страна 1 од 7
2SD880.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен транзистор,
60V/60V, 3A, 30W, 3MHz, TO-220.

45 ден
Повеќе
На лагер
w
BDW84D.
Брзо инфо
(0)

PNP биполарен дарлингтон транзистор,

120V/120V, 15A, 150W, 1MHz, 7us, β>750, TO-247.

* интегрирана диода

142 ден
Повеќе
На лагер
w
M54567P-MIT
Брзо инфо
(0)

Драјвер Дарлингтон,

4 канален, 50V, 1.5A, DIP-16.

227 ден
Повеќе
На лагер
w
NE556NCMOS.
Брзо инфо
(0)

Двоен CMOS Тајмер,
(2-18)V, 1MHz, DIP-14.

35 ден
Повеќе
На лагер
w
2SK904-FEC
Брзо инфо
(0)

N-канален Power MOSFET,
800V, 3A, 80W, 4Ω, TO-220.

* интегрирана диода.

486 ден
Повеќе
На лагер
w
2SC4820-SKN
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен транзистор,
900V/450V, 6A, 30W, 3.8us, TO-220F.

268 ден
Повеќе
На лагер
w
1.3W 91V
Брзо инфо
(0)

Зенер диода, 91V, 1.3W.

14 ден
Повеќе
На лагер
w
1.3W 56V
Брзо инфо
(0)

Зенер диода, 56V, 1.3W.

9 ден
Повеќе
На лагер
w
1.3W 4V3
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: BZX85C4V3=BZV85C4V3

Зенер диода, 4.3V, 1.3W.

8 ден
Повеќе
На лагер
w
1.3W 3V9
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: BZX85C3V9=BZV85C3V9

Зенер диода, 3.9V, 1.3W.

9 ден
Повеќе
На лагер
w
1.3W 3V
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: BZX85C3V=BZV85C3V ROHS

Зенер диода, 3V, 1.3W.

14 ден
Повеќе
На лагер
w
1.3W 33V
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: BZX85C33=BZV85C33

Зенер диода, 33V, 1.3W.

9 ден
Повеќе
На лагер
w
1.3W 150V
Брзо инфо
(0)

Зенер диода, 150V, 1.3W.

9 ден
Повеќе
На лагер
w
1.3W 12V
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: 1N4742A_R2_10001

Зенер диода, 12V, 1.3W.

9 ден
Повеќе
На лагер
w
1.3W 110V
Брзо инфо
(0)

Зенер диода, 110V, 1.3W.

28 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16F88-IP mk
plavi artikli_mkd_mk_den
MCCOG21605D6W mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.