Најнови производи: Лабораториска мерна опрема

Производи на страна:
Страна 1 од 7
INSTEK GTL-108A
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GTL-108A

4-жилни мерни сонди за мерење на мали отпорности.

4.289 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TEK-TDS2022C
Брзо инфо
(0)

Дигитален мемориски осцилоскоп со 2х200MHz канали и напредни функции.

103.306 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK SPS-1820
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: SPS-1820

Лабораториско напојување со еден канал, со прекинувачки режим на работа 0-18V/20A.

36.205 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PRN-322/1K
Брзо инфо
(0)

Отпорник 1KΩ со моќност  320VA.

13.190 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
METREL MA-2705
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MA 2705

Индуктивна декада за подрачје до 1H со чекор 1mH.

20.065 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
METREL MA-2405
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MA 2405

Капацитивна декада за вредности 100pF-100nF со чекор 100pF.

20.065 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
METREL MA-2115S
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MA 2115S

Отпорничка декада до 1MΩ и резолуција 0,1Ω.

15.703 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK PSS-2005
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: PSS-2005

Програмабилен извор на напојување во линеарна изведба за напони до 20V и струи до 5A.

41.366 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GVT-417B
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GVT-417B

Аналоген мерач на мали АС напони.

13.813 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GOM801H
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GOM-801H

Дигитален мерач на мали отпорности со најдобра резолуција 10μΩ.

21.446 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
GW INSTEK PEL300
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: PEL-300

Уред за оптоварување (електронски товар) за работни напони до 60V односно струи до 60A.

90.366 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS1072AU
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GDS-1072A-U
Двоканален мемориски осцислоскоп со пропусен опсег од 70MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн  дисплеј и панел с...
23.555 ден
Повеќе
На лагер
w
INSTEK GDS-1052U
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GDS-1052-U
Двоканален мемориски осцислоскоп со пропусен опсег од 50MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн  дисплеј и панел с...
21.156 ден
Повеќе
На лагер
w
FLUKE 190-502
Брзо инфо
(1)

Комбиниран инструмент: преносен осцилоскоп 2x500MHz, мултиметар и снимач на брановата функција.

410.941 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
METREL MA-4852
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MA 4852

Лабораториско напојување со DC и AC излез до 6А.

29.298 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.