Најнови производи: Мерeња на параметри на околина и амбиент

Производи на страна:
Страна 1 од 7
LUTRON SL-4012
Брзо инфо
(0)

Мерач на бучава со RS232 поврзување со РС.

13.740 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MASTECH MS6700
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P-MAS-MS6700-B0001

Мерач на бучава со стандардни мерни функции.

4.378 ден
Повеќе
На лагер
w
TECPEL DSL-336
Брзо инфо
(0)

Калибратор за бучава со две референтни нивоа 94/114dB.

17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LUTRON PMS-714
Брзо инфо
(0)

Мерач на влага во почва или слични материјали.

12.941 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 922
Брзо инфо
(0)

Мерач на брзина на струње, проток на воздух, диференцијален притисок и температура наменет за испитување на вентилациски системи.

45.728 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AARONIA NF-5030
Брзо инфо
(0)

Мерач на нејонизирачко зрачење со вградени E и Н сензори за подрачје до 1MHz.

93.471 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
COMET T3610
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: T3610

Мерач на температура и влага со PoE напојување и Ethernet комуникација наменет за ѕидна монтажа.

26.776 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LUTRON LM-8000A
Брзо инфо
(0)

Мерач на температура, влага, брзина на струење и осветленост.

8.579 ден
Повеќе
На лагер
w
EXTECH 480846
Брзо инфо
(0)

Мерач на нејонизирачки, електромагнетни полиња за фреквентен опсег од 10Mhz до 8GHz.

46.597 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TURNKEY-DUSTMATE
Брзо инфо
(0)

Прирачен тестер на прашина (честички) во амбиент со ласер.

Повеќе
Само во продавница
COMET G0221E
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: G0221E

Мерач и логер на температура со вграден принтер наменет за употреба во возила.

45.682 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MRU-62693
Брзо инфо
(0)

Додаток-термопечатач за гасните анилизатори MRU.

15.402 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH RHT10
Брзо инфо
(0)

Преносен и фиксен логер на температура и влага.

5.089 ден
Повеќе
На лагер
w
EXTECH EA31NIST
Брзо инфо
(0)

Мерач на осветленост со вклучен NIST калибрациски сертификат.

18.317 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH 407760
Брзо инфо
(0)

Едноставен снимач/логер на ниво на бучава со USB порта.

15.554 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
termovizija_resenija_mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.