Skip Navigation Links.

Најпродавани производи: Полупроводници

Производи на страна:
Страна 1 од 7
CD40106.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: HEF40106BP,652 ROHS

Hex Schmitt-Trigger Inverter.

30 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4060.
Брзо инфо
(0)

14-stage Ripple-Carry Binary Counter/Divider and Oscillator.

28 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4017.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: CD4017BE

5-stage divide-by-10 Johnson Counter.

30 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SN74HC595.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: SN74HC595N

8-bit Serial-Input / Serial or Parallel-Output Shift Register with Latched Tri-State Outputs.

28 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4069U.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: CD4069UBE

Hex Inverters.

28 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4066.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: CD4066BCN-FSC

Quad Bilateral (Analog) Switch.

25 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4501
Брзо инфо
(0)

Dual 4-input  NAND + 2-input NOR gate.

54 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LCD 4x20-LD
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-159

LCD дисплеј - 4x20 карактери.

1.081 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LED3 R-UD8
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: 3R4UD-8 ROHS
LED, 3mm, Црвена
6 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LED3 R-PDR03
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: 3R4PD-R03 ROHS
LED, 3mm, Црвена
4 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LED3 R-LC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: 3R4HD-7
LED, 3mm, Црвена
5 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LED3 G-KBR
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: 3G4UDB-8 ROHS
LED, 3mm, Зелена
7 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LED3 G-HDG03
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: 3G4HD-G03 ROHS
LED, 3mm, Зелена
7 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LED3 G-LC
Брзо инфо
(0)
LED, 3mm, Зелена
6 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
BUVC333W-20WUVG
Брзо инфо
(0)
LED, 5mm, UV
40 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PIC16F88-IP mk
plavi artikli_mkd_mk_den
MCCOG21605D6W mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.