Најпродавани производи: Развојни Системи

Производи на страна:
Страна 1 од 7
ME-ADD P3.3-5VRB
Брзо инфо
(3)
Код од Произв.: MIKROE-491
3.3V-5V Напонски Конвертор, Додаток за Развојна Плочка, MC34063A
955 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD ACCSB
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-473
Accel SPI Плочка, Додаток за Развојна Плочка, ADXL345
956 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ARD-STARTER KIT2
Брзо инфо
(0)
Arduino / Genuino Сет за Почетници, Grove
4.444 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD ARD UNO C
Брзо инфо
(1)
Код од Произв.: MIKROE-1581
Екстензија за Arduino UNO, 2x mikroBUS Host Подножја
401 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD BLE2 CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1715
BLE2 Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Bluetooth
1.603 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD CON.EVE
Брзо инфо
(1)
Код од Произв.: MIKROE-1429
ConnectEVE Графички Контролер, 4.3”
3.688 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MIKROE-2047
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2047
DC MOTOR 3 Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Драјвер за DC Мотор
1.015 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD EASY WIFI
Брзо инфо
(1)
Код од Произв.: MIKROE-574
EasyWiFi Плочка, Додаток за Развојна Плочка, ZG2100M
1.015 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD GSM CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1298
GSM Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, GSM/GPRS Комуникација
2.619 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD ANTGSM1
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-275
GSM/GPRS Гумирана Антена, Додаток за Развојна Плочка, 50mm, SMA R/A Машки
414 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD THRMC-TK
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1302
K-Тип Температурна Сонда, 2m, Стаклена Плетенка
1.502 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD LORA RF
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1997
LoRa Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, SRD Трансивер
2.886 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD MAX3232B
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-602
MAX3232 Плочка, Додаток за Развојна Плочка, RS-232 во UART, SMD
529 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-MOTION BOARD
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-237
Инфраред Motion Sensor Плочка, Додаток за Развојна Плочка, AMN11112
1.283 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD PFB
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-149
PICFlash Експериментална Плочка, Додаток за Развојна Плочка, 8-, 10-, 14-, 18-, 28- and 40-пински DIP Подножја
641 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MINI-32 Board mk
plavi artikli_mkd_mk_den
ME-ADD uMMB-PIC3 мк
Raspberry PI 4mk
mikrobitMK
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.