LCD дисплеј 2x16

MCCOG21605D6W
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIDAS

LCD дисплеј - 2x16 карактери.

790 ден
(вклучено ДДВ): 120,51 ден
На лагер
w

LCD дисплеј - 2x16 карактери, во COG (Chip-On-Glass) технологија. Вградениот контролер овозможува лесно поврзување со било кој микроконтролер преку I2C интерфејс.


Карактеристики:

  • Модел: MCCOG21605D6W-BNMLWI
  • Интерфејс: I2C
  • Позадинско светло: сино
Модел MCCOG21605D6W-BNMLWI
Контролер I2C
Тип
Карактерен
Број на карактери
2 x 16
Позадинско светло
 сино
Димензии на модулот 62.8x23x6.3 mm
Работен напон 3 - 5 V
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.