Skip Navigation Links.

Резултати од пребарување

Пронајдени се 50 производи со клучен збор: ahlborn
Производи на страна:
Страна 1 од 4
Z9-0027
Брзо инфо
(0)

AHLBORN - Каталог на Мерна Опрема.

Повеќе
Побарајте понуда...
AHL ZA9601-FS1
Брзо инфо
(0)
Конектор за DC mA, 32mA DC, 1µA, ±0.1%, Ahlborn ZA9601-FS1
2.036 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9000-FS0
Брзо инфо
(0)
Конектор за DC, mV, 55mV-DC, (-10 +55)°C, 2.5V, Ahlborn ZA9000-FS0
1.817 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9000-FS3
Брзо инфо
(0)
Конектор за DC Напон, 2.6V-DC, ±0.1%, (-2.6 до +2.6)°C, 0.1mV, Ahlborn ZA9000-FS3
1.817 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FTF109-PH
Брзо инфо
(0)
Cонда, Teмпературна, K-Тип, -50 - 500 °C ,NiCr-Ni, Ahlborn
6.107 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FTF104-PH
Брзо инфо
(0)
Cонда, Teмпературна, K-Тип, -50 - 500 °C ,NiCr-Ni, Ahlborn
6.107 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9040-FS
Брзо инфо
(0)
Конектор за NTC Сензор, Ntc, N Tип, (-50 +125)°C, 0.01К, Ahlborn ZA9040-FS
1.817 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9030-FS1
Брзо инфо
(0)
Конектор за PT100/PT1000 Температурни Сензори, (-200 +850)°C, 0.1K, ±0.2% ±0.02кΩ, Ahlborn ZA9030-FS1
1.817 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9400-FSK
Брзо инфо
(0)
Конектор за К-тип на Сонда на ALMEMO, NiCr-Ni, K-Тип, (-200 +1370)°C, 0.1K, Ahlborn ZA9400-FSK
2.617 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9400-FSJ
Брзо инфо
(0)
Конектор за J-тип на Сонда на ALMEMO, Fe-CuNi, J-Тип, (-200 +1000)°C, 0.1K, Ahlborn ZA9400-FSJ
2.617 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FY96-PHEK
Брзо инфо
(0)
Сонда за Mерење на pH, (1–12)Ph, 0…13pH/0…60 ̊C, >150µS/cm, Ahlborn FY96-PHEK
8.070 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FYA641-LFP1
Брзо инфо
(0)
Сонда за Mерење на Проводност, 0.01–20mS/cm, NTC, type N, 0 ̊C to +70 ̊C, Ahlborn FYA641-LFP1
29.807 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FVA935-TH4
Брзо инфо
(0)
Cонда Tермоанемометарска, Hot-Wire, (0.08–2)m/s, 0.5%, (-20+70)°С, Ahlborn FVA935-TH4
22.173 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FYA64002
Брзо инфо
(0)
Сонда за O2 во Вода, (-5 +50)°C, ~10s–15s, 40mm, NTC, type N (10k на 25°C), Ahlborn FYA64002
40.130 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9900-AB3
Брзо инфо
(0)
Модул за Aквизација на DC Hапон, ±20V-DC, 0.01V, ±500V, Ahlborn ZA9900-AB3
17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.