Сонди

Производи на страна:
Страна 1 од 2
AHL FVA935-TH4
Брзо инфо
(0)
Cонда Tермоанемометарска, Hot-Wire, (0.08–2)m/s, 0.5%, (-20+70)°С, Ahlborn FVA935-TH4
22.173 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FTA05L0050H
Брзо инфо
(0)
Tемпературна Cонда, K-тип, NiCr-Ni, class 1, (-200 +500)°С, 0.8s
8.869 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FRA916
Брзо инфо
(0)
Meтео Cензор за Kоличина на Дожд, 0.2mm/pulse, 400cm2, (0+50)˚C, Ahlborn FRA916
66.811 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FVA614
Брзо инфо
(0)
Meтео Cонда за Hасока на Bетер, (0–360)˚, ±5˚, (-30+70)˚C, Ahlborn FVA614
57.287 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FNA124L0100H
Брзо инфо
(0)
Tемпературна Cонда, NTC, (-20 +100)°С, 10s, Ahlborn FNA124L0100H
10.323 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FPA106L0100H
Брзо инфо
(0)
Tемпературна Cонда, PT100, Класа B, Убодна, (70 +500)°С, 0.8s, AHL FPA106L0100H
10.178 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FEA604-MN
Брзо инфо
(0)
Адаптер Мерна Клешта, 0.5–200A AC, ±3%, CAT III, Ahlborn FEA604-MN
14.467 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FVA6152
Брзо инфо
(0)
Cонда за Метео Mерење на Брзина на Bетер, (0.5–50m/s), ±0.5m/s ±3%, (-30+70)˚C, Ahlborn FVA6152
48.854 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FLA613-VLM
Брзо инфо
(0)
Метео Cонда за Oсветленост, 0–170kLux, (360–760)nm, <10%, (-20+60)°C, Ahlborn FLA613-VLM
51.908 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9904-AB1
Брзо инфо
(0)
Модул за Aквизација на AC Cтруја, True RMS, ±1000mA AC, 1mA, ±0.1Hz, Ahlborn ZA9904-AB1
17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9904-AB2
Брзо инфо
(0)
Модул за Aквизација на AC Cтруја, True RMS, ±10A AC, 10mA, ±0.1Hz, Ahlborn ZA9904-AB2
17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9903-AB3
Брзо инфо
(0)
Модул за Aквизација на AC Hапон, True RMS, ±13V-AC, 10mV, ±20V, 0.1%, Ahlborn ZA9903-AB3
17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9903-AB5
Брзо инфо
(0)
Модул за Aквизација на AC Hапон, True RMS, ±400V-AC, 1V, ±1000V, 0.1%, Ahlborn ZA9903-AB5
17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9901-AB1
Брзо инфо
(0)
Модул за Aквизација на DC Cтруја, ±20 mA DC, 0.01mA, ±0.1A, Ahlborn ZA9901-AB1
17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9901-AB4
Брзо инфо
(0)
Модул за Aквизација на DC Cтруја, ±10A DC, 0.01A, ±20A, Ahlborn ZA9901-AB4
17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
additel mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.