Полнач за во Автомобил

P.SUP.USB2033
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
CABSTONE
USB Адаптер за во Автомобил, 2.1 A, 2 Излези, 2x USB, Црн
476 ден
(вклучено ДДВ): 72,61 ден
Б.Исп.одЛагер
w

USB адаптер за напојување со две USB порти кој може да напојува таблет компјутери или мобилни телефони со излезна струја од 2.1А. Интелигентната електронска заштита овозможува заштита за поврзаните уреди од кратки споеви, преотоварување или повисок напон. Компактниот дизајн овозможува лесно да се прлагоди во секој автомобил, може да остане постојано конектиран во запалката за цигари и лесно може да се отстрани со помош на малата рачка.

 

Карактеристики:

  • Влезен напон: (12-24)V-DC
  • Излезен напон: 5V-DC
  • Макс. струја: 2100mA
  • Дијаметар: 32mm
  • Должина: 50mm
  • Боја: црна
  • Тежина: 15g
Влезен напон 12 - 24 V
Излезен напон 5 V
Максимална Струја 2,1 A
Број на USB порти
2
Боја
 црна
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.