Полнач за Батерии

VARTA-57681
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Varta

LCD Мулти Полнач, AA, AAA, NiMh, Varta.

2.403 ден
(вклучено ДДВ): 366,56 ден
Б.Исп.одЛагер
w

LCD мулти полнач за АА или ААА батерии.

Полни до 8x AA или AAA батерии (NiMH) истовремено.
Повеќекратниот полнач од VARTA се карактеризира со лесно читлив LCD дисплеј, едноставно ракување и модерен дизајн. Напредните функции, како што е поединечно полнење, го прават LCD Multi Charger+ совршен избор за редовни и остроумни корисници.
Полнач за 1 до 8 AA батерии за полнење или AAA батерии.
Индивидуални канали за полнење за флексибилно поединечно полнење на АА (HR6) или ААА (HR03) батерии  - само 4 часа време на полнење за 4x AA со 1600 mAh.
Практичниот LCD екран на полначот на батериите го прикажува статусот на полнење на секоја батерија поединечно во проценти.
Со сеопфатни безбедносни карактеристики: исклучување минус делта V, безбедносен тајмер, погрешен поларитет и заштита од краток спој, откривање на алкални и неисправни ќелии.
Применливо низ целиот свет благодарение на опсегот на напон од 100-240 V (AC) - единица за напојување со вклучен Europlug.
Неговата компактна големина од 116 x 146 x 32 mm го прави полначот на батерии совршен придружник за патување.

 

Технички спецификации

  • Соодветна големина на батерија: AA (Mignon), AAA (Micro)
  • Соодветни типови на батерии според IEC: LR03, LR6
  • Макс. време на полнење: 4 ч
  • Влез, опсег на напон: 100 - 240 (AC) V
  • Боја: црна
  • Тип на пакување: Блистер
Број на батерии 8
Тип на батерии
AA
AAA
NiMH
NiCd
Влезен напон 100 - 240 V
Време на Полнење на Батерија 1 - 4 h
Димензии 116x146x32 mm
Тежина 380 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.