LED Лента

LAMP LR04B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
HQ
Код од Произв.: LAMP LR04B
Лента, LED, 12 V-DC, 5.0 m, IP65, Сина
554 ден
(вклучено ДДВ): 84,51 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Овие ленти се идеални за осветлување на кујнски елементи, под кујнските елементи и за било какво осветлување во домот, како и за скриени места, влезови и други места тешко достапни. Тие исто така може да служат и како декорација за стакло. Флексибилните LED ленти имаат 120 степени, широк сноп светлина, што значи, тие светат рамномерно и не прават сенки на површините.

Овие ленти се самолепливи, а може да се пресечат или да се продолжат, па со тоа може да ја добиете посакуваната должина.

 

Спецификација:

 • LED: SMD3528
 • Влезен напон: 12V-DC
 • Влезна струја: 2A
 • Потрошувачка: 0,4 A / m
 • Количина: 300LED диоди во ролна
 • Осветлување: 150Lm/m
 • Агол 120 °
 • Должина: 5m ролна
 • LED диоди на метар: 60
 • Деллива на минимум 3 LED диоди
 • Моќност: 4,8W/m
 • Ширина 8mm
 • Самолепливи
 • За надворешна употреба
 • Водоотпорни: IP65 заштита
 • Светла боја: Сина
 • Продолжување: максимум 3 ленти
 • Максимална должина: 10m / сериски
 • Максимален број на ленти (паралелно): Зависи од напојувањето
 • Продолжување со повеќе од 3 ленти ќе ја намали осветленоста
Тип
SMD3528
Влезен напон 12 V-DC
Влезна струја 2.000 mA
Број на LED 300
Должина 5 m
IP заштита
IP65
Боја
 сина
Димензии 215x20x265 mm
Тежина 300 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.