LED Лента

LED LAMP221
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: FYSH-3528UBC-60-12V-W
Лента, LED, 12 V-DC, 1.0 m, IP65, Сина
235 ден
(вклучено ДДВ): 35,85 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Овие ленти се идеални за осветлување на кујнски елементи, под кујнските елементи и за било какво осветлување во домот, како и за скриени места, влезови и други тешко достапни места. Тие исто така може да служат и како декорација за стакло.
Овие ленти може да се пресечат или да се продолжат, па со тоа може да ја добиете посакуваната должина.

 

Карактеристики:

 • Пакување: 3528
 • Употреба: Надворешно
 • Број на LED диоди на метар: 60
 • Вкупно LED диоди: 300
 • Снага макс. (W): 5.28W
 • Димензии LxWxH(mm):  (5000.00x8.00x2.00)mm
 • Боја: Сина
 • Бранова должина: (465-475)nm
 • Јачина на светлина на 25°C при тест струја: 20lm
 • Работен напон: 12VDC
 • Струја (на една диода): 20mA
 • Агол: 120°
 • Температура: (-20-60)°C
Тип
SMD3528
Влезен напон 12 V-DC
Влезна струја 400 mA
Број на LED 60
Должина 1 m
IP заштита
IP65
Светлосен флукс 20 lm
Боја на светлина
Сина
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.