LED Светилка

L-G13-02
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
GOOBAY
Светилка, LED, 230 V-AC, 10 W, G13, 4.000 K, 950 lm
924 ден
(вклучено ДДВ): 140,95 ден
Б.Исп.одЛагер
w

LED осветлувањето е енергетски многу ефикасен начин на осветлување. Дури и поефикасен од штедливите светилки. Покрај тоа, работниот век на LED осветлувањето е подолг од било кој друг вид на осветлување.

 

Карактеристики:

  • Класична бела светлина 4000 K
  • 87% помала потрошувачка на енергија во споредба со стандардните светилки
  • Вистински природни бои благодарение на 80Ra
  • Не грее и веднаш свети со полна сила
  • Многу долг век на траење: до 12,5 години
  • Вклучен LED-стартер
Работен напон 230 V-AC
Моќност 10 W
Еквивалентнa на (Волфрам светилка) 75 W
База
G13
Температура на боја 4.000 K
Боја на светлина
Дневна светлина
Светлосен флукс 950 lm
Работен век до 25.000 h
Димензии 600x28 mm
Енергетска класа
A
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.