Автомобилска Светилка

OSR-64432S
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Автомобилска Светилка, GY6.35, 12V, 35W.

115 ден
(вклучено ДДВ): 17,54 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Автомобилска светилка OSRAM-64432S, со GY6.35-грло.

Карактеристики:

 • Нисконапонски халогени светилки со иглични изводи
 • Brilliant accent светлина
 • Неверојатно мали димензии за револуционернио нови дизајни на светилки
 • Одобрени за употреба во отворени светилки (до IEC 60598-1)
 • Аксијална нишка за оптимално насочно светло
 • Специјални пинови за заштита од корозија
 • УВ филтер
 • Не содржи жива
 • Серија: HALOSTAR STARLITE
 • Фасонка: GY6.35
 • Работен Напон: 12VDC
 • Моќност: 35W
 • Енергетска класа: С
 • Светлосен флукс: 600lm
 • Должина: 44mm
 • Дијаметар: 12mm
 • Температура на бојата: 2900K
 • Работен век: 4000h
Работен напон 12 V
Моќност 35 W
Димензии 12x44 mm
Работен век до 4.000 h
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.