Автомобилска Светилка

OSR-64432ECO
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Osram

Автомобилска Светилка, GY6.35, 12V, 35W.

310 ден
(вклучено ДДВ): 47,29 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Автомобилска светилка OSRAM-64432ECO, со GY6.35-грло.

Карактеристики:

 • Нисконапонски халогени светилки со иглични изводи
 • Brilliant accent светлина
 • Значително пониска емисија на CO2 во споредба со стандардната верзија
 • Неверојатно мали димензии за револуционернио нови дизајни на светилки
 • Одобрени за употреба за осветлување на отворен простор(до IEC 60598-1)
 • УВ филтер
 • Не содржи жива
 • Серија: HALOSTAR  PRO
 • Фасонка: GY6.35
 • Работен Напон: 12VDC
 • Температура на бојата: 3000K
 • Моќност: 35W
 • Енергетска класа: B
 • Светлосен флукс: 860lm
 • Должина: 44mm
 • Дијаметар: 12mm
 • Работен век: 4000h
Работен напон 12 V
Моќност 35 W
Димензии 12x44 mm
Работен век до 4.000 h
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.