Вртлив Потенциометар

6PMI 100K
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Piher
Вртлив Потенциометар, 100 kOhm, Линеарен, 0.2 W, 6mm, PC16SH10IP06-104A2020
110 ден
(вклучено ДДВ): 16,78 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Потенциометар 100KΩ моно линеарен со пластична оска.

 

Карактеристики:

  • Дијаметар на оска: 6mm
  • Должина на оска: 36mm
  • Механички агол на ротација: 310°
  • Електронски агол на ротација: 290°
  • Максимална моќност на 40°C: 250mW
  • Максимален напон: 500V
Отпорност 100 KΩ
Максимална Моќност 0,250 W
Максимален напон 500 V-DC
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.