Вртлив Потенциометар

6MMO 10K
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
PIHER
Вртлив Потенциометар, 10 kOhm, Логаритамски, 0.12 W, 6mm, T-21AHM0607103B
288 ден
(вклучено ДДВ): 43,93 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Потенциометар 10KΩ моно логаритамски со метална оска.

 

Карактеристики:

  • Отпор: 10 kOhm
  • Толеранција: ±20 %
  • Моќност: 120 mW
  • Број на ротации: 1
  • Должина на оската: 60 mm
  • Дијаметар: 21.5 mm
  • Висина: 33 mm
Отпорност 10 KΩ
Максимална моќност 0,120 W
Максимален напон 250 V-DC
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.