Вртлив Потенциометар

534 5K
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
SPECTROL
Код од Произв.: 534B1502JC
Вртлив Потенциометар, 5 kOhm, Линеарен, 2 W, 10 Вртења
895 ден
(вклучено ДДВ): 136,53 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Прецизен, Multiturn линеарен потенциометар 5KΩ за монтажа на шасија.

 

Карактеристики:

  • Механички агол на ротација: 3600°
  • Дијаметар на оска: 6mm
  • Максимална моќност: 2W
  • Максимален напон: 500V
  • Број на вртежи: 10
  • Работна температура: (-55+125)°C
  • Толеранција: ±5%
  • Температурен коефициент: ±20 ppm/°C
  • Работен век: 1000000 вртења
Отпорност 5 KΩ
Максимален напон 500 V-DC
Максимална моќност 2.000 mW
Работен температурен опсег -55 - +125 °C
Толеранција 5 %
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.