Сирена

BZ-04
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: RND 430-00003
Пиезо Сирена, 85dB, 3 - 20VDC, 2.8kHz
120 ден
(вклучено ДДВ): 18,31 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Пиезо сирена (3-28)V-DC.Карактеристики:

  • Тип: монтажа со шрафови
  • Континуиран тон
  • Работен напон: (3-20)V-DC
  • Фрекфенција: 2,8kHz
  • Потрошувачка максимум: 7mA при 12V-DC
  • Ниво на звук: min 85dB при 12V-DC
  • Пиезо аудио индикатор
  • Дијаметар: 41,8mm
  • Висина: 16mm
Димензии 42x17x60 mm
Тежина 12 g
Дијаметар 41,8 mm
Ниво на притисок (1W/1m) 85 dB
Максимална висина 16 mm
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.