Сирена

BZ-013
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: FY14
Пиезо Сирена, 85dB, 3 - 16VDC, 4kHz
85 ден
(вклучено ДДВ): 12,97 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Пиезо сирена - базер (3-16)VDC.

 

Карактеристики:

  • Тип: монтажа PCB
  • Опсег на напон: (3-16)VDC
  • Работен напон: 12VDC
  • Потрошувачка максимум: ≤10mA
  • Ниво на звук при 10cm:  85dB
  • Фрекфенција: 4kHz ±500Hz
  • Работна температура: (-20+70)°С
  • Дијаметар: 14mm
  • Висина: 7,5mm
Тежина 1 g
Дијаметар 14 mm
Ниво на притисок (1W/1m) 85 dB
Максимална висина 7,5 mm
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.