Сирена

BZ-014
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: PB2398A12NP
Пиезо Сирена, 86dB, 3 - 20VDC, 3.4kHz
99 ден
(вклучено ДДВ): 15,1 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Пиезo сирена - базер (3-20)VDC.

 

Карактеристики:

  • Тип: монтажа PCB
  • Опсег на напон: (3-20)VDC
  • Работен напон: 12VDC
  • Потрошувачка максимум: ≤15mA
  • Ниво на звук при 10cm:  86dB
  • Фрекфенција: 3,4kHz ±500Hz
  • Работна температура: (-20+70)°С
  • Дијаметар: 23,5mm
  • Висина: 9,5mm
Дијаметар 23,5 mm
Ниво на притисок (1W/1m) 86 dB
Максимална висина 9,5 mm
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.