Сирена

BZ-016
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: MBS9650A05PM-02
Пиезо Сирена, 83dB, 4 - 7VDC, 2.7kHz
155 ден
(вклучено ДДВ): 23,64 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Пиезo сирена - базер (4-7)VDC за монтирање на печатена плочка SMD.

 

Карактеристики:

  • Тип: монтажа PCB SMD
  • Опсег на напон: (4-7)VDC
  • Работен напон: 5VDC
  • Потрошувачка максимум: 30mA
  • Ниво на звук на 10cm:  83dB
  • Фрекфенција: 2,7kHz ±300Hz
  • Работна температура: (-20+85)°С
  • Димензии: (9.6х9.6)mm
  • Висина: 5mm
Димензии 9,6x9,6 mm
Тежина 1,5 g
Ниво на притисок (1W/1m) 83 dB
Максимална висина 5 mm
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.