Сирена

BZ-017
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND
Пиезо Сирена, 85dB, 4 - 8VDC, 2.8kHz
99 ден
(вклучено ДДВ): 15,1 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Пиезo сирена - базер (4-8)VDC.

 

 

Карактеристики:

  • Тон: Континуиран
  • Минимална фрекфенција: 1800Hz
  • Максимална фрекфенција: 2800Hz
  • Ниво на звук: 85dB
  • Минимален напон: 4 VDC
  • Максимален напон: 8 VDC
  • Потрошувачка:  30mA
  • Боја: Црна
  • Ширина: 12mm
  • Висина: 9mm
Димензии 12x9 mm
Тежина 1,7 g
Дијаметар 12 mm
Висина 9 cm
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.