Сирена

BZ-020
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Kingstate

Сирена - базер (3-20)VDC.

145 ден
(вклучено ДДВ): 22,12 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Пиезo сирена - базер (3-20)VDC, со интегриран осцилатор.

 

​Карактеристики:

 • Тип на тон: Континуиран
 • Фреквенција Макс. 3,2 kHz
 • Ниво на звук: 75 dB
 • Работен напон Мин. 3 VDC
 • Работен напон Макс. 20 VDC
 • Струја: 13 mA
 • Боја: Црна
 • Материјал: ABS пластика
 • Тип на поврзување: пинови за печатена плочка
 • Работна температура мин. -30 °C
 • Работна температура Макс. 85 °С
 • Ширина: 23,3mm
 • Висина: 10,2mm
Тежина 3 g
Дијаметар 23,3 mm
Висина 10,2 cm
Ниво на притисок (1W/1m) 75 dB
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.