Термичка Паста

CMP-COOLPAST40
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis
Код од Произв.: COOLP400SI
Термичка Паста, 4 g, Сребрена
495 ден
(вклучено ДДВ): 75,51 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Пастата за ладење Nedis® е многу проводлива за топлина. Ги пополнува сите оние микроскопски несовршености помеѓу ладилникот и процесорот / графичкиот процесор што можат да го зафатат воздухот во нив и да предизвикаат загуба во перформансите на ладилникот. Пастата за ладење обезбедува извонредно спроведување на топлината и дисипација. Ова ви овозможува да подигнете моќни програми без да се прегрее матичната плоча.

 

Карактеристики

 • Висока стабилност и сигурност
 • Погодно е за примена на процесори, UPS-и, инвертороти, чипсет-и и други компјутерски компоненти
 • Ниска топлинска отпорност, висока спроводливост за пренос на топлина
 • Боја: сребрена
 • Тип: Паста
 • Моментна Температура: (-50 ~ 300) ° C
 • Топлинска спроводливост: ≥4.63W/m-k
 • Специфична гравитација: ≥3.15
 • Топлинска импеданса: .≤0.0087 °C-in²/W
 • Тиксотропен индекс: 280 ± 10
 • Вискозност: 12500
 • Содржина: 4 g
 • Работна температура: (-30 - 280) ° C
Тежина 4 g
Максимална температура 280 °C
Боја
 сребрена
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.