LED Двобојна 5mm

L-57EYW
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
LED Двобојна, 5mm, Црвена/ Жолта
37 ден
(вклучено ДДВ): 5,64 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Двобојна биполарна LED диода, црвена/жолта.

 

Карактеристики:

 • Дијаметар: 5mm
 • Работен напон:
  • црвена (2-2,5)V-DC
  • жолта (2,1-2,5)V-DC
 • Потрошувачка:
  • црвена 30mА
  • жолта 10mA
 • Боја на светлина:
  • црвена 625nm
  • жолта 588nm
 • Форма: округла
 • Тип на стакло: дифузно бело
 • Aгол: 60 °
Дијаметар 5 mm
Боја
 црвена
 жолта
Агол 60 °
Работен напон 2 - 2,5 V
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.