LED Двобојна 8mm

LED8 G-809
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: L809GYW
LED Двобојна, 8mm, Црвена/Жолта
18 ден
(вклучено ДДВ): 2,75 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Двобојна LED диода со три нозе, црвена/жолта.

Карактеристики:

 • Димензии: 8х8mm
 • Заедничка катода
 • Работен напон:
  • црвена (1,7-2,8)V-DC
  • жолта (1,7-2,8)V-DC
 • Потрошувачка:
  • црвена 20mА
  • жолта 20mA
 • Боја на светлина:
  • црвена 635nm
  • жолта 585nm
 • Форма: квадратна со заоблен врв
 • Тип на стакло: дифузно бело
 • Aгол: 50 °
Боја
 црвена
 жолта
Работен напон 1,7 - 2,1 V
Номинална струја 20 mA
Димензии 8x8 mm
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.