Безбедно купување

Print this pageseparatorSmaller textspacertextp

Почитувани корисници Ви благодариме за посетата на нашата веб страна.

Ви ја приложуваме политиката за сигурно купување со која се уредува Вашата безбедност при користење на платежните картички.

Логинг Електроникс е целосно посветен на градење цврсти и долгорочни односи со Вас, купувачите. Таквите односи Ние ги градиме на база на доверливост. Поради ова, приорирет ставаме на сигурноста при користење на Вашите платежни картички во нашата електронска продавница.
Логинг Електроникс склучи договор со една од најголемите банки во Македонија, Стопанска банка АД, Скопје. Сите платежни трансакции на Логинг Електроникс се извршуваат преку системот на оваа банка.
Единствена институција која доаѓа во допир со Вашите финансиски податоци од кредитната картичка е Стопанска банка АД, Скопје. Пред внесувањето на податоците од кредитната картичка се пренасочувате на безбедната  страна на банката, каде што се внесуваат сите информации од Вашите кредитни картички и се потврдува трансакцијата. Притоа податоците се чуваат во склад со највисоките банкарски критериуми за сигурно работење.


Платежните трансакции во Македонија се извршуваат преку системот на Стопанска банка АД, Скопје кој е овозможен и поддржан од CaSys, реноминирана компанија за картични трансакции.

Заради уште поголема заштита Логинг Електроникс користи SSL сертификат. Со инсталирање на овој сертификат на web страната оневозможуваме информациите да бидат искористени од неовластен пристап (сајбер крадци). Со ова Вашите имиња, адреси, лозинка и други дополнителни лични податоци кои ги оставате при регистрација на нашиот сајт се дополнително обезбедени.

Платежните картички се основно средство за електронски плаќања. За сите кои ќе ги користат во нашата електронска продавница нудиме ДВОЈНА ЗАШТИТА.

ДОКОЛКУ имате прашања во врска со безбеднoста при плаќање контактирајте не на: [email protected].

 

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.