Мостен Насочувач

B250C5000A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: B250C5000A
Грецов Спој, 250 V, 5A, PCB
115 ден
(вклучено ДДВ): 17,54 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Диоден мост претставува поврзување на четири (или повеќе) диоди во мостна врска која обезбедува секогаш ист поларитет на излезот без оглед на поларитетот на влезот. Кога се користи во најчесто употребуваната апликација, за конверзија на наизменичната струја (AC) во еднонасочна струја (DC), често се нарекува и мостен исправувач. Мостниот исправувач овозможува целобраново исправување со двожичен AC влез, што резултира со помала цена и тежина во однос на решението со 3-жичен влез од трансформатор со симетричен излез.
Диодниот мост уште е познат и како "Грецов спојпо својот пронаоѓач, германскиот физичар  Leo Graetz.

Макс. Инверзен напон 600 V
Макс. RMS инверзен напон (Vr-rms) 250 V-AC
Макс. Струја во директна насока (If) 5 A
Пад на напон во дирeктна насока ([email protected]) 1,1 V
Куќиште
+ ~ ~ -
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.