Дигитални кола

Производи на страна:
Страна 4 од 39
SN74246.
Брзо инфо
(0)
BCD во 7-Сегментен Декодер, TTL Логичко Коло, DIP-16
284 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74LS47.
Брзо инфо
(0)
BCD во 7-Сегментен Декодер, TTL Логичко Коло, DIP-16
110 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
CD4028.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: CD4028
BCD во Децимален Декодер, CMOS Логичко Коло, 3 V до 18 V, DIP-17
44 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SN7445
Брзо инфо
(0)
BCD во Децимален Декодер, TTL Логичко Коло, 10 Излези, 8 mA, 4.75 V до 5.25 V, DIP-16
137 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74LS145.
Брзо инфо
(0)
BCD во Децимален, TTL Логичко Коло, 10 Излез, 80 mA, 4.75 V до 5.25 V, DIP-16
133 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN7445.
Брзо инфо
(0)
BCD во Децимален Декодер, TTL Логичко Коло, 10 Излези, 8 mA, 4.75 V до 5.25 V, DIP-17
137 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74HC42.
Брзо инфо
(0)
BCD Декодер, CMOS Логичко Коло, 2 V to 6 V, DIP-17
37 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
CD4527
Брзо инфо
(0)
BCD Множач, CMOS Логичко Коло, 3 V до 18 V, DIP-16
38 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74HC245.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: SN74HC245N
Трансивер, за Магистрала, CMOS Логичко Коло, 2 V to 6 V, DIP-21
55 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
NCV7356D
Брзо инфо
(0)

CAN Tрансивер, Serial, 1, 1, -300 mV, 18 V, SOIC

120 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
PCA82C251T/YM
Брзо инфо
(0)
CAN Tрансивер, Serial, 1, 1, 4.5 V, 5.5 V, SOIC
150 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
CD4082D
Брзо инфо
(0)

Dual 4-input AND gate.

63 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74HCT174.
Брзо инфо
(0)
D Флип-Флоп, CMOS Логичко Коло, 4.5 V до 5.5 V, DIP-16
37 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74HCT574-SMD.
Брзо инфо
(0)
D Флип-Флоп, CMOS Логичко Коло, 4.5 V до 5.5 V, SOIC-20
35 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SN74HCT374D
Брзо инфо
(0)
D Флип-Флоп, CMOS Логичко Коло, 4.5 V до 5.5 V, SOIC-20
42 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Raspberry PI 4mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.