Двоен Инвертор

CD4007U.
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: CD4007
Двоен Инвертер, CMOS Логичко Коло, 3 V до 18 V, DIP-15
38 ден
(вклучено ДДВ): 1,81 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Серијата 4000 претставува фамилија на интегрирани кола кои имплементираат различни логички функции користејќи CMOS (Complementary Metal–Oxide–Semiconductor) технологија и сеуште се користат.
Елементите од серијата 4000 ја имаат предноста во помала потрошувачка на енергија, поголем опсег на работни напони (3V до 15V), и поедноставен дизајн на колото поради значително зголемениот фактор на разгранување (fanout).

Сепак нивната помала брзина (околу 1MHz, споредено со 10MHz на биполарните TTL кола) ги ограничува нивните апликации на статички или дизајни со мали брзини.

Технологија
CMOS
Функција
Complementary Pair
Структура
Dual (x2)
Куќиште
DIP
Број на пинови
14
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.