IGBT Модул

PM10CHA060
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MITSUBISHI
IGBT Модул, 600 V, 10 A
3.608 ден
(вклучено ДДВ): 550,37 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Моќен модул IGBTx6 600V 10A.

IGBT (Insulated Gate Bipolar Transistor) е моќен транзистор со карактеристики на MOSFET и BJT (bipolar junction transistors). Воведен во осумдесетите, IGBT работи со високи струи - што е карактеристика на BJT, но овозможува брз "switching " и полесна контрола. IGBT транзисторите и модулите наоѓаат примена кај апаратите за домаќинство, електрика кај автомобили и дигитални стерео моќни засилувачи. Модули со повеќе IGBT, можат да поддржуваат многу високи напон и струја.

Структура
Hex (x6)
Vce max 600 V
Ic max 10 A
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.