Прекинувач

W8-12119/R
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND

Прекинувач, DPST, 16A, 250 V, Црвен

125 ден
(вклучено ДДВ): 19,07 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Прекинувач-преклопник, 4 контакти, 16 А.

Преклопува два независни контакти (ON-OFF).

 

Карактеристики:

 • Легенда: I-O (бела)
 • Конфигурација на контакти: DPST
 • Поврзување: зводи за лемење
 • Монтажа на панел
 • Светло: Не
 • Функција: Вклучување-исклучување
 • Материјал на куќиште: Полиамид 6,6
 • Боја: Црна / Црвена
 • Тип на активатор:  Рокер
 • Големина на отворза монтирање (правоаголна): 30 x 22 mm
 • Напон на Контакти:  AC 250 V
 • Ширина: 25,2 mm
 • Контакти: 2
 • Должина: 32,1 mm
 • Висина: 17,1 mm
 • Струја на контакти: 16 А
Број на контакти 2
Максимална Струја 16 A
Димензии 30x22 mm
Боја
 црвена
Тежина 12 g
Висина 17,2 mm
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.