Подножје за Реле

REL-PYF14A-E
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: PYF14A-E
Подножје за Реле, x4, 7 A, 300 V, Шраф, DIN
130 ден
(вклучено ДДВ): 19,83 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Подножје за реле со четири контакти.

 

Карактеристики:

  • Број на контакти: 4
  • За монтажа на DIN шина
  • Со приклучоци за зашрафување
  • Со граничници за заштита на прстите
  • Димензии: (72х29х31)mm
Број на контакти 4
Димензии 72х29х31 mm
Тежина 36 g
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.