Електричен Контактор

EATON DILM17-10
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Електричен Контактор, x3p, 24 VDC, 18A
8.317 ден
(вклучено ДДВ): 1.268,69 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Електричен Контактор x3п, 24V-DC, 18A.

 

Карактеристики:

 • 3-полен, за контрола на мотори
 • Поврзливи дополнителни контакти со иста големина до 15kW
 • Идентични димензии со AC и DC погон
 • DC уред со интегрирано заштитно коло
 • Ниска потрошувачка на енергија по намотка
 • Оквирни стегалки со две стегачки подрачја за главните струјни изводи
 • Напон на намотка: 24V-DC
 • Контакти: 3-NO
 • Помошни контакти: 1 контакт (NO)
 • Поврзување : Со терминали за зашрафување
 • Степен на заштита: IP20
 • Моќност: 7,5kW
 • Капацитет AC-3: 7,5kW при 400V
 • Струја AC-3: 18A при 400V
 • Работна температура: (-25-+60)°C
 • Димензии Ш x В x Д: (45х85х97,4)mm
Број на контакти 3
DC Напон 24 V
Максимална Струја 18 A
Димензии 45 x 85 x 97.4 mm
Тежина 560 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.